Stvari, kraje, dogodke in ljudi, je dobro (po)gledati še iz drugih, manj znanih zornih kotov.
Na tak način zlajnano in dolgočasno lahko hitro postane zanimivo, pocukrano se spremeni v elegantno, nerealno v realno, neprivlačno v privlačno, ceneno pa v dragoceno (ali obratno).
Ko eno in isto (stavbo, znamenitost, partnerja, učitelja, sovražnika…) opazujemo z drugega gledišča, se spremenijo naša naravnanost, energija, ravnanje in počutje.
Premaknimo se.
Spremenimo zorni kot in točko gledišča.
Ne opazujmo reči, dogodkov, življenja in ljudi iz vedno iste pozicije, ker obstaja velika verjetnost, da jih ne bomo videli/razumeli/ocenili (dovolj) dobro in ker se jih bomo (pre)hitro naveličali.
Sama se hoji po shojenih poteh in istim perspektivam izogibam.
Preveč me dolgočasijo, preveč upočasnjujejo.
Tisto, kar nas dolgočasi (in tega ni malo: služba, šola, zakon, družina, celo počitnice, izleti, zabave in druženje), nam jemlje energijo in nas stara.
Nekoč so se dolgočasili samo odrasli, zdaj se hudo dolgočasijo (in to je strašljivo!)že tudi otroci. Nihče jih ne (na)uči, kako nekaj, kar so že 100x videli, pogledati/doživeti kot da je prvič.
Kako spremeniti svojo naravnanost, motivacijo, inspiracijo in percepcijo ter s tem dvigniti vibracijo?
Recimo tako, da na svetovno znani destinaciji, kjer si bil že ničkolikokrat, greš tja, kjer se nahajajo le redki. Da poiščeš točko, odkoder te znamenitosti še nisi videl in da na tej oblegani znamenitosti najdeš kaj, kar vidijo le redki.
Ko bomo na tak način znali in zmogli gledati/videti tudi svoje partnerje, otroke, sosede, sodelavce… bomo na konju.
Hja… življenje je igra, če (se) znamo igrati.